Inormacja z miesięcznika Architektura i Biznes

wtorek 22.12.2015

grafika BUDMA pionMiesięcznik Architektura i Biznes organizuje wspólnie z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi na targach Budma 2016 w dniu 4.02.2016:

„SUSTAINABLE HOUSES – AKTYWNE DOMY W PRZESTRZENI MIEJSKIEJ DZIŚ” – architektura samowystarczalna, zrównoważona energetycznie, bezpieczna dla ludzi i środowiska w którym żyjemy,

I – FORUM ARCHITEKTURY

Panel 1 – Dialog architektury i techniki. Aktywne domy i ich znaczenie w przestrzeni miejskiej oraz techniczne rozwiązania dla domów zrównoważonych, samowystarczalnych, zdrowych i bezpiecznych dla świata. Debata z udziałem zaproszonych autorytetów:

-Szymon FIRLĄG: „Przyjazny dom — zrównoważona wentylacja i zdrowy klimat wnętrza”

-Szymon SZUFA: „Niskoenergetyczny dom w relacji z grzewczą techniką”

-Romuald LOEGLER: „Miasto to nie architektoniczna zabawa”

Panel 2 – Aktywne domy i ich znaczenie w miejskiej przestrzeni:

-wykład wprowadzający

-dyskusja z udziałem słuchaczy

II – JUBILEUSZOWA X EDYCJA KONKURSU O NAGRODĘ IM. MACIEJA NOWICKIEGO

Data ogłoszenia konkursu: 15 listopada 2015 r.

Termin przyjmowania prac: 29 stycznia 2016 r.

Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa BUDMA, Poznań, 4 lutego 2016 r.

-Nagroda główna: 4000 zł

-Nagroda studencka: notebook ASUS T100TAM-DK004B

-Wyróżnienie: półroczna prenumerata miesięcznika Architektura & Biznes

-Nagroda publiczności: książki Wydawnictwa RAM i roczna prenumerata miesięcznika