Konkurs Prac Magisterskich 2015

czwartek 14.04.2016

8 kwietnia 2016 roku Władze Wydziału Ogrodnictwa, Biotechnologi i Architektury Krajobrazu oraz Koło Naukowe Ogrodników zorganizowały Konkurs Prac Magisterskich, w którym wyłoniono najlepsze prace zrealizowane na Kierunku Ogrodnictwo w roku 2015. W tym roku do rywalizacji stanęło 6 osób, które przed Komisją Konkursową zaprezentowały swoje prace.

W skład Komisji Oceniajcej weszli :

prof. dr hab. Ewa Jadczuk – Tobjasz

dr hab. Katarzyn Michalska

dr Arkadiusz Przybysz

dr Szczepan Marczyński – wieloletni pracownik KRO oraz sponsor II i III nagrody

Andżelika Bartosik (przedstawicielka KNO)

Po obejrzeniu wszystkich wystąpień Komisja Konkursu ogłosiła werdykt:

I nagrodę zdobył mgr Piotr Kozłowski,

autor pracy pt. „Możliwości zastosowania efektywnych mikroorganizmów (preparatów pro biotycznych) do ograniczenia uszkodzeń spowodowanych przez śmietkę kiełkówkę (Hylemyia florilega Zett.) i połyśnicę marchwiankę (Psila rosea Fabr.)”, wykonanej pod kierunkiem prof. dr hab. Anny Tomczyk w Samodzielnym Zakładzie Entomologii Stosowanej.

II nagrodę  zdobyła mgr inż. Olga Gaczkowska,

autorka pracy pt. „Wirus żółtej pasiastości pora – patogen cebuli zwyczajnej, czosnku pospolitego i pora „, pod kierunkiem prof. dr hab. Elżbiety Paduch – Cichal, wykonanej w Samodzielnym Zakładzie Fitopatologii.

III nagrodę  zdobyła mgr inż. Paulina Świderska,

autorka pracy pt. „Wpływ wybranych cytokinin na mikrorozmnażanie chrzanu (Armoracia rusticana Gaertn., Mey., Scher.) poprzez regenerację z eksplantatów korzeniowych”, wykonanej pod kierunkiem dr Anny Pawełczak w Katedrze Roślin Warzywnych i Leczniczych.

Konkurs Prac Magisterskich 2016

Sponsorem I nagrody była Dziekan Wydziału Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu prof. dr hab. Katarzyna Niemirowicz-Szczytt.

Sponsorem II i  III była szkółka Clematis – Źródło Dobrych Pnączy

Sponsorom nagród tegorocznego Konkursu serdecznie dziękujemy

Serdecznie gratulujemy uczestnikom Konkursu i ich promotorom. Szczególne gratulacje przesyłamy zwycięzcom. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku poziom prac konkursowych będzie równie wysoki!